Αυτοκτονία για Βόλφσμπουργκ (video)

Στο ισόπαλο 2-2 με τη Νυρεμβέργη έμεινε η Βόλφσμπουργκ η οποία έχασε το προβάδισμα των δύο τερμάτων που είχε από το πρώτο ημίχρονο.

Την ευκαιρία να ξεφύγει οριστικά από τις τελευταίες θέσεις της Μπουντεσλίγκα έχασε η Βόλφσμπουργκ η οποία παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία 2-2 στη Νυρεμβέργη, παρά το προβάδισμα των δύο γκολ που είχε στο πρώτο ημίχρονο.

Μόλις στο 2’ ο Ντιέγκο άνοιξε το σκορ για τους «λύκους» με τον Όλιτς στο 27’ να κάνει το 2-0. Στο δεύτερο μέρος όμως, τα τέρματα των Σίμονς (61’) και Καναζάκι (66’) διαμόρφωσαν το τελικό 2-2.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μπενάλιο, Χασέμπε, Νάλντο, Κάερ, Σέφερ, Πόλακ (77’ Μάντλουνγκ), Μεντόγιεβιτς, Ροντρίγκεζ (76’ Ντοστ), Ντιέγκο, Χέλμες, Όλιτς.
ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ: Σέφερ, Μπάλιτς, Νίλσον, Κλόσε, Πινόλα, Σίμονς, Φέουλνερ, Τσάντλερ, Κιγιοτάκε, Φραντζ (46’ Πέκχαρτ), Εσβάιν (89’ Καναζάκι).

Παναθηναϊκός: «Η σελίδα θα γυρίσει... Ο Μπαρτζωκισμός δεν έχει θέση στο ελληνικό μπάσκετ το 2024»
Ολυμπιακή Φλόγα: «Είναι το σύμβολο της ελπίδας» σύμφωνα με τον Μπαχ
Basketball Champions League: Πάει για ιστορική πρόκριση το Περιστέρι - Game 3 με Βόννη | Ώρα, κανάλι
Euroleague: Βγαίνει ο αντίπαλος του Παναθηναϊκού AKTOR - Μάχη Μακάμπι με Μπασκόνια