Πυργετός – ΑΟ Καρδίτσας 1-2

Τη νίκη με 2-1 επί του Πυργετού πανηγύρισε ο ΑΟ Καρδίτσας που έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Πυργετός μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξε το σκορ στο 24’ με τέρμα του Νάστα από το σημείο του πέναλτι. Στην επανάληψη όμως η ομάδα του Βάιου Καραγιάννη ανέτρεψε το σκορ.

Στο 65’ ο Τσιρογιάννης έφερε το παιχνίδι στα ίσια, για να έρθει ο Ζιώγας στο 70’ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΥΡΓΕΤΟΣ: Γκικούδης, Μαντζαφούλης, Καρκαντάς (77' Τέγος), Ψωμολιάς, Ταυλαρίδης, Γ. Κουρδής, Νάστας, Γκαμπέτας, Προβίδας, Κούμε, Σάββας
ΑΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Τάτσιος (45' λ.τρ. Αμίλλης), Βαΐτσης (45' Μανασής), Πουρνάρας, Κωνσταντινίδης, Αρχοντής, Τσέλιος, Καραγιώργος, Παππάς, Ζιώγας, Παπαευαγγέλου (60' Κόκκινος), Τσιρογιάννης

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!