Κέρκυρα – Πανιώνιος 1-3 (Κ-20)

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με γκολ του Γεωργακόπουλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ο Πανιώνιος νίκησε 3-1 την Κέρκυρα στο νησί των Φαιάκων για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας των Νέων.

Οι Νεοσμυρνιώτες μπήκαν αποφασισμένοι στο δεύτερο ημίχρονο και με τρία γκολ μέσα σε 16 λεπτά έφεραν… τούμπα το παιχνίδι και έφυγαν με τους τρεις βαθμούς. Σπανός (55’), Μέκσι με πέναλτι (62’) και Πρέντι (71’) τα γκολ για τους «κυανέρυθρους».

Κέρκυρα: Ριγανάς, Ρίτσαρντς, Πουλημένος, Κροκίδης, Μέντης, Γραμμένος, Χανδρινός, Καρβούνης, Γεωργακόπουλος, Σγουρός, Λάμπρου. Έπαιξαν και οι Μποζίκης, Σταύρος και Πιερρής.

Πανιώνιος: Πολίτης, Μέκσι, Ρόπας, Ζυγογιάννης, Λούλα, Γκίνη, Αρώνης, Γκέζο, Μπότης, Σπανός, Πρέντι. Αγωνίστηκαν και οι Γιαννόπουλος, Μπάχα και Κόντι.

Πάσχα γεμάτο μπάλα με ντέρμπι Λίβερπουλ – Τότεναμ και Ρόμα - Γιουβέντους
Στο κλειστό των Άνω Λιοσίων το φάιναλ φορ της Elite League
Ο Τζο Μπαίντεν θα τιμήσει την Κέιτι Λεντέκι με το Προεδρικό Μετάλλιο της Ελευθερίας