Ατρόμητος Λάππα – Εθνικός Σαγέικων 6-1

Εντυπωσιακή εμφάνιση έκανε ο Ατρόμητος Λάππα ο οποίος διέλυσε 6-1 τον Ενικό Σαγέικων.

Τη νίκη της 14ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου τη Δ’ Εθνικής πήρε ο Ατρόμητος Λάππα ο οποίος επικράτησε 6-1 του Εθνικού Σαγέικων. Στο 15’ ο Νίκος  Γραμματικόπουλος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους  για να αναλάβει μετά ο αδελφός του Γιώργος ο οποίος μέχρι το ημίχρονο πέτυχε χατ-τρικ.

Στο πρώτο 45λεπτο όλα είχαν κριθεί καθώς το σκορ είχε φτάσει στο 5-1. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν ακόμα ένα τέρμα και να φτάνουν στη μεγάλη νίκη με 6-1.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Τζουραμάνης, Χ. Βέρρας, Μπίζος, Θ. Βέρρας, Νικολόπουλος, Κυριαζόπουλος, Λαθύρης (85΄ Παπασπηλιόπουλος), Αναγνωστόπουλος (64΄ Ζέλιος), Παναγιωτόπουλος, Ν. Γραμματικόπουλος (75΄ Λαζανάς), Γ. Γραμματικόπουλος.
ΕΘΝΙΚΟΣ: Καλλιακμάνης, Ανδρ. Αναστ. Νικολόπουλος, Πυρρής, Ιωάννου, Νικολακόπουλος, Αυγερινός, Ανδριέλος (72΄ Μπακούλιας), Τόγιας (56΄ Τζίφας), Φωτόπουλος (51΄ Λάβδας), Μπινιέρης, Μπούρδος.

Τα συγχαρητήρια της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR στο ποδοσφαιρικό τμήμα
Επεισόδια στο Βερολίνο, πληροφορίες για συλλήψεις
Καλάθης: «Πάντα θα υποστηρίζω τον Παναθηναϊκό»
Τελικός Κυπέλλου: Το «χρυσό» γκολ του Βαγιαννίδη και τα highlights του Παναθηναϊκός – Άρης