Μεγάλο «διπλό» για Λιλ

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε η Λιλ στο «Ζερλάν» όπου επικράτησε 3-1 της Λιόν ανεβαίνοντας αρκετά βαθμολογικά.

Στους έξι βαθμούς από την πρώτη θέση και την Παρί Σεν Ζερμέν έμεινε πίσω η Λιόν η οποία ηττήθηκε εντός έδρας 3-1 από τη Λιλ στο ντέρμπι της αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.

Οι «μολοσσοί» στο 28’ άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Σεντού. Η συνέχεια ήταν ανάλογη για τους φιλοξενούμενους καθώς στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους, έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα με τον Μπαλμόν. Πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Καλού με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-0 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Λισάντρο Λόπεζ που μείωσε στο 57’ με πέναλτι.

Σοκ στην Football League: Αφαίρεση βαθμών από ιστορική ομάδα
Survivor 2: Απίστευτη νίκη για τους διάσημους