Γρεβενά Αεράτα-Μακεδονικός Κοζάνης 3-3

Χορταστικό παιχνίδι έγινε στα Γρεβενά, όπου τα Αεράτα κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο τέλος σε 3-3 το παιχνίδι με τον Μακεδονικό Κοζάνης.

Το παιχνίδι παρά τη χαμηλή θερμοκρασία είχε καλό ρυθμό από το ξεκίνημα. Στο 13’ ο Θωμάς Λάλλος μετά από εκτέλεση φάουλ του Ίττη έπιασε το γυριστό σουτ και έκανε το 1-0. Η απάντηση του Μακεδονικού ήρθε στο 19’, όταν ο Τσαμπούρης έκανε τη σέντρα και ο Κυπίρτογλου με διαγώνιο σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 39’ μάλιστα οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ, όταν ο Ματούλας έδωσε στον Μαλούτα κι εκείνος με σουτ στο Γ της εστίας, σημείωσε το 1-2.

Στο 65’ ο Αργυρόπουλος με σουτ έγραψε το 1-3 για την ομάδα της Κοζάνης, όμως το παιχνίδι είχε πολύ δρόμο ακομα. Στο 80’ ο Αργυρόπουλος τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε, καθώς δέχτηκε χτύπημα στο φρύδι και έκανε τέσσερα ράμματα. Στο 89’ ο Χαματάι βρήκε τον Δημητριάδη κι εκείνος μείωσε σε 2-3 για τα Αεράτα. Στο επόμενο λεπτό ο σύλλογος των Γρεβενών έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς ο Κατσαντώνης έριξε την μπάλα στον διαιτητή Τσιάκο (Θεσπρωτίας) κι εκείνος τον απέβαλε. Όμως στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Δημητριάδης βρήκε τον Ντινόπουλο και εκείνος με πλασέ ισοφάρισε σε 3-3.

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ (Νίκος Μπαλοδήμος): Βίδρας, Ιττης, Κατσαντώνης, Ιωαννίδης, Λάλλος Θ., Αλεξανδρής, Χαματάι, Παπαδόπουλος (46’ Ντινόπουλος), Δημητριάδης, Νασιόπουλος (46’ Δημόπουλος), Λάλλος Π.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Γιώργος Παπακώστας): Βαρυτιμίδης, Κυπίρτογλου, Αντωνόπουλος, Μαλούτας, Κωστίκας, Κουμπούρας, Νικολάου (58’ Αργυρόπουλος/81’ Σωτηρόπουλος), Μαντζόλας, Τσαμπούρης, Ζαχαριάδης, Ματούλας