ΑΟ Δικαίου-Ιωνικός 0-1

Νικηφόρα πέρασε ο Ιωνικός από την Κω, επικρατώντας 1-0 του ΑΟ Δικαίου και παρέμεινε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ο ΑΟ Δικαίου μπήκε καλά στο παιχνίδι, αλλά στο 29’ ο Πανόπουλος αποχώρησε τραυματίας. Ο Ιωνικός ανέβασε την απόδοσή του και στο 41’ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Σκαφτούρου για το 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση χωρίς όμως αποτέλεσμα, ενώ οι Νικαιώτες ισορρόπησαν το παιχνίδι στο τελευταίο 20λεπτο. Μάλιστα στο 76’ ο Κατσαβριάς είχε δοκάρι για τον Ιωνικό.

ΑΟ ΔΙΚΑΙΟΥ (Γιάννης Μανούσογλου): Σανταμούρης, Χατζηφούντας Χ., Πανόπουλος (29’ Σιώμος), Γκουντελίτσας, Σωτίρι (85’ Συντιχάκης), Φυτάς (58’ Σκαλέρης), Χατζηβασίλης, Μυλωνάς, Χατζηφούντας Μ., Χιούσι, Μποιλής Ζ.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Κώστας Παρθενίου): Αδαμόπουλος, Τζιώτης, Κουμουλίδης, Σιώτογλου, Κατσαβριάς (88’ Σταμπούλογλου), Μαριόλης, Πολίτης (65’ Ατματσίδης), Τσακίρης, Σκαφτούρος (58’ Αχλαδιώτης), Ανδρεαδάκης, Λαμπρινός

Αρσεναλ: Ο Αρτέτα συμβουλεύθηκε τον Βενγκέρ
Ντραγκόφσκι: «Τίποτα δεν έχει τελειώσει»
ΠΑΟΚ: «Νάσο μάγκα ανάμεσα μας πάντα» - «Επτά χρόνια, κανείς δεν ξεχνά…»