Σε ρυθμούς Κυπέλλου Football League και Football League 2

Σε ρυθμούς Κυπέλλου Football League και Football League 2

Στη μάχη του κυπέλλου… πέφτουν το διήμερο 24-25/10 οι ομάδες της Football League και Football League 2, καθώς διεξάγονται οι αγώνες της πρώτης φάσης του θεσμού.

Οι αγώνες είναι μονοί και κάποιες από τις ομάδες που θα προκριθούν στη δεύτερη φάση θα παίξουν μεταξύ τους, επίσης σε μονούς αγώνες, ενώ κάποιες άλλες περνούν απευθείας στην τρίτη φάση.

Στην τρίτη φάση μπαίνουν στο… κόλπο και οι ομάδες της Super League, αλλά εκεί οι αγώνες είναι διπλοί.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2012

3. Οδυσσέας Κορδελιού – Δόξα Δράμας (14:30, Δημ. Στάδιο Κορδελιού).

4. Κασσιόπη - Αναγέννηση Γιαννιτσών (14:30, Γηπ. Θυναλείου Αχαράβης).

5. Προοδευτική – Ηρακλής (15:00, Δημ. Γυμν. Νίκαιας).

7. Αναγέννηση Καρδίτσας - Ηρακλής Ψαχνών (14:30, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας).

8. Χανιά – Φωκικός (14:30, Δημ. Περιβολίων).

9. Καλαμάτα – Θρασύβουλος (14:30, Δημ. Στάδιο Παραλίας).

10. Επισκοπή - Βύζας Μεγάρων (14:30, Δημ. Στάδιο Επισκοπής).

11. Παναιγιάλειος – Παναιτωλικός (15:30, Δημ. Στάδιο Αιγίου).

12. Εθνικός Αστέρας – ΑΕΛ Καλλονής (15:00, Δημ. Στάδιο Καισαριανής).

13. Τηλυκράτης – Καβάλα (14:30, Δημ. Στάδιο Πρέβεζας).

14. Πανηλειακός – Παναχαϊκή (18:00, Δημ.Πύργου).

15. Βατανιακός – Νίκη Βόλου (14:30 – Γηπ. Βατανιακού).

16. Ακ. Πλαταμώνα – Εργοτέλης (14:30 – Δημ. Αιγινίου Γ. Παραλυκίδης).

17. Εθν. Σιδηροκάστρου – Αν. Επανομής (13:30 – Δημ. Σιδηροκάστρου).

19. Δόξα Κρανούλας – Πιερικός (14:30, Γηπ. Κρανούλας).

20. Αστέρας Μαγούλας – Ολυμπιακός Βόλου (14:30, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας).

22. Φωστήρας – Ζάκυνθος (14:30, Δημ. Ταύρου).

Πέμπτη 25 Οκτωβρίου

1. Ρούβας – Εθνικός Γαζώρου (14:30, Δημ. Γεργέρης).

2. Αχαρναϊκός – ΑΕΛ (14:30, Δημ. Στάδιο Αχαρνών).

6. Κόρινθος – Απόλλων Σμύρνης (16:00, Γηπ. Συνοικισμού Κορίνθου).

18. Γλυφάδα – Πανσερραϊκός (15q30, Ολ. Εγκατ. Ελληνικού).

21. Απόλλων Καλαμαριάς – Καλλιθέα (18:15, Στάδιο Καλαμαριάς).

23. Τύρναβος – Οικονόμος Τσαριτσάνης (14:30, Δημ. Τυρνάβου).

2Η ΦΑΣΗ (ΜΟΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 30, 31/10 & 01/11)

24. Νικητής 20 - Νικητής 12

25. Νικητής 18 - Νικητής 3

26. Νικητής 17 - Νικητής 23

27. Νικητής 9 - Νικητής 10

28. Νικητής 13 - Νικητής 11

29. Νικητής 4 - Νικητής 15

30. Νικητής 22 - Νικητής 8

3Η ΦΑΣΗ (1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 28, 29/11 & 12, 13/12 - 2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19,20,22,23/12)

31. Πανθρακικός - Νικητής 29

32. Νικητής 28 - ΑΕΚ

33. Νικητής 1 - Skoda Ξάνθη

34. Νικητής 30 - Πανιώνιος

35. Βέροια - Νικητής 27

36. Νικητής 26 - Κέρκυρα

37. ΠΑΣ Γιάννινα - Νικητής 25

38. Ολυμπιακός - Νικητής 14

39. Λεβαδειακός - Νικητής 19

40. Νικητής 16 - ΠΑΟΚ

41. Νικητής 24 - Ατρόμητος

42. ΟΦΗ - Νικητής 6

43. Νικητής 21 - Άρης

44. Πλατανιάς - Νικητής 7

45. Νικητής 2 - Αστέρας Τρίπολης

46. Παναθηναϊκός - Νικητής 5



Παναθηναϊκός: Εκνευρισμένος για το ναυάγιο της μεταγραφής του ο Αντούνα
Παναθηναϊκός: Εκνευρισμένος για το ναυάγιο της μεταγραφής του ο Αντούνα
Κακοκαιρία Μπάρμπαρα: Συνεχείς συσκέψεις στην Πολιτική Προστασία - Τα μέτρα για τα χιόνια στην Αθήνα
Κακοκαιρία Μπάρμπαρα: Συνεχείς συσκέψεις στην Πολιτική Προστασία - Τα μέτρα για τα χιόνια στην Αθήνα
Ολυμπιακός: Απέτισαν φόρο τιμής στα θύματα της Θύρας 7 Μαρινάκης και ποδοσφαιρικό τμήμα (photos)
Ολυμπιακός: Απέτισαν φόρο τιμής στα θύματα της Θύρας 7 Μαρινάκης και ποδοσφαιρικό τμήμα (photos)
Davis Cup: Συγκλόνισε ο Στέφανος Τσιτσιπάς για τους πιλότους - «Θέλω μετάλλιο σε Ολυμπιακούς» (vid)
Davis Cup: Συγκλόνισε ο Στέφανος Τσιτσιπάς για τους πιλότους - «Θέλω μετάλλιο σε Ολυμπιακούς» (vid)