Συντριβή για Μαρσέιγ! (video)

Μεγάλη εμφάνιση έκανε η Βαλενσιέν στο «Ενό» όπου διέλυσε με 4-1 την πρωτοπόρο και αήττητη μέχρι εκείνο το σημείο Μαρσέιγ!

Την πρώτη της νίκη ύστερα από τρία παιχνίδια κατάφερε να πάρει η Βαλενσιέν η οποία έκανε μεγάλο παιχνίδι στο «Ενό» απέναντι στη Μαρσέιγ, διαλύοντας τη μισητή αντίπαλο με 4-1. Οι δύο ομάδες, είχαν προηγούμενα από το 1993 όταν τότε, οι Μασσαλοί είχαν δωροδοκήσει για να κατακτήσουν τον τίτλο και έτσι πήραν μια από τις καλύτερές τους εκδικήσεις.

Η ομάδα του Μποπ μέχρι και την 6η αγωνιστική είχε το απόλυτο και έμοιαζε ανίκητη, ωστόσο η Βαλενσιέν ήταν το απόλυτο αφεντικό και «καθάρισε» μόλις από το πρώτο ημίχρονο.  Ο Ντανίκ στο 15’ άνοιξε το σκορ, με τον Λε Ταλέκ στο 34’ να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 2-0. Το εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο τελείωσε με το τέρμα του Καντίρ στο 39’. Στην επανάληψη, δεν άλλαξαν πολλά και ο Λε Ταλέκ πετυχαίνοντας το δεύτερό του προσωπικό τέρμα έκανε το 4-0 στο 63’ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας. Οι Μασσαλοί, το μόνο που μπόρεσαν, ήταν να μειώσουν με τον Τζόρνταν Αγιού στις καθυστερήσεις για το τελικό 4-1.

Παναθηναϊκός AKTOR: Η «τρέλα» χτύπησε… πράσινο – Sold out τα 11.200 διαρκείας
Conference League: Βγαίνουν τα εισιτήρια του τελικού για τους οπαδούς του Ολυμπιακού - Η διαδικασία
Το ΟΑΚΑ της νέας εποχής: Μουσείο του Παναθηναϊκού, σουίτες, μαγαζιά και πολλές ακόμα αλλαγές (pics)