Άρης – Κέρκυρα 9-0 (Κ-20)

Εμφάνιση από τον… Άρη πραγματοποίησαν οι Νέοι του Άρη που νίκησαν με 9-0 την Κέρκυρα στον Ατέρμωνα, ενώ μπορούσαν να πετύχουν και μεγαλύτερο σκορ.

Ο Καραγιάννης άνοιξε το σκορ στο 8’ για να μπουν δύο τέρματα μέσα σε δύο λεπτά (19’ και 21’) από τον Ρένια για το 3-0. Ο Καραγιάννης συνδέθηκε ξανά με τα δίχτυα στο 45’ για το 4-0, με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Ο Ρένια ξαναχτύπησε και πάλι στο 47’, σημειώνοντας χατ-τρικ, ενώ στο 54’ ο Μπιμπισίδης με κεφαλιά έκανε το 6-0. Οκτώ λεπτά αργότερα (62’) ο Αντωνιάδης έκανε το 7-0, ενώ ο Παλιάτσιος με δύο γκολ στο 78’ και το 81’ διαμόρφωσε το τελικό 9-0.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Άρης (Πασσιαλής): Παπαδόπουλος, Πολυζωΐδης, Μπιμπισίδης, Τουλκερίδης, Αντωνιάδης, Ρένια (73’ Μπάλιος), Ταυταρίδης (46’ Λεμονής), Παλιάτσιος, Κρυστάλλης (58’ Σταυρόπουλος), Καραγιάννης.

Κέρκυρα (Χονδρογιάννης): Ντάικος, Φωτεινός (63’ Μποζίκης), Λάμπουρας (24’ Μίκας), Λούβρος (24’ Γρηγοράκης), Μεντής, Γραμμένος, Κροκίδης, Τόμπρος, Χανδρινός, Σγουρός, Γαρδικιώτης.

Αλόνσο: «Όλοι θέλουν να νικήσουν τη Λεβερκούζεν»