Κέρκυρα – Ξάνθη 1-3 (Κ-20)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νάκκα που σημείωσε τα δύο από τα τρία τέρματα της ομάδας, η Ξάνθη πέρασε νικηφόρα με 3-1 από την Κέρκυρα για την τρίτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας των Νέων.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό με τον Χανδρινό για να κλείσουν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 1-0. Στο δεύτερο μισό του αγώνα, οι Ακρίτες μπήκαν με… άγριες διαθέσεις και κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς με γκολ των Νάκκα στο 50’, Παπαδημητρίου στο 66’ και πάλι με τον Νάκκα στο 87’.

Οι συνθέσεις:

Κέρκυρα: Ντάικος, Φωτεινός (Λούβρος 81’), Λάμπουρας, Νίκας (Μπαμιόγλου 60’), Μέντης (Μποζίκης 66’), Γραμμένος, Κροκίδης, Τόμπρος, Χανδρινός, Σγουρός, Γαρδικιώτης.

Ξάνθη: Ζλατίνης, Λασπατζής, Κολλαράς, Χελιδώνης, Κριέζης, Καρυπιάδης, Ορφανίδης Λ. (Πασχαλάκης 72’), Ελληνίδης (Ψύρρας 62’), Παπαδημητρίου, Νάκκας, Μπαρέττας (Κούτρας 81’).

Άρης - ΠΑΟΚ: Πορεία χιλιάδων οπαδών - Ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις σε όλη την πόλη (vid+pics)
Ατρόμητος: Το «αντίο» του Τζαβέλλα στην Εθνική Ελλάδας και το μήνυμα των Περιστεριωτών
Άρης - ΠΑΟΚ, Τόμας Κεντζιόρα: «Θέλουμε να είμαστε πρωταθλητές»
ΑΕΚ: Ζητά την προσοχή των οπαδών - «Το γήπεδο είναι περιουσία όλων»