Νίκη-ανάσα για τους Ολ Μπόις

Την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχαν οι Ολ Μπόις καταβάλλοντας την Ουνιόν Ντε Σάντα Φε με 3-1.

Έτσι άνοιξε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής του αργεντίνικου πρωταθλήματος. Οι νικητές έφτασαν στους έξι βαθμούς, ενώ η Ουνιόν συμπλήρωσε πέντε ήττες! Παράλληλα οι Ολ Μπόις απομακρύνθηκαν από τις «επικίνδυνες» θέσεις της τριετής κατάταξης και άφησαν τους αντιπάλους τους στην «καταδικαστική» 18η θέση.
Πάντως οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό με τέρμα του Ματίας Ντόνετ. Ακολούθησε το 1-1 του Μάρτιν Μόρελ στο 24ο, ενώ ο Χουάν Πάμπλο Ροντρίγκεζ πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 30ό. Ο Ιβάν Μποργκέγιο διαμόρφωσε το 3-1 στο 50ό λεπτό με ωραίο τέρμα.

Ολ Μπόις: Καμπιάσο, Σότο (90’ Φεράρι), Λεκί, Κουιρόγκα, Γκράνα, Αχουμάντα, Ροντρίγκεζ, Μόρελ (75’ Τοράνζο), Σάντσεζ, Μποργκέγιο, Μάτος (68’ Βιλντόζο).
Ουνιόν Ντε Σάντα Φε: Περαφάν, Κορέα, Αβεντάνιο, Πέρεζ, Λούγκο, Ντόνετ, Σαρμιέντο (53’ Φερνάντεζ), Μίγκουεζ, Αλεμάν (54’ Καβαγιάρο), Φρανζόια (81’ Μαγκνίν), Νούνιεζ.

Μεταγραφές, Παναθηναϊκός: Επιμένει για Ιωαννίδη η Σπόρτινγκ - «Μπορεί να φτάσει τα 20.000.000 ευρώ»
Δωρεάν παιχνίδια στο opaponline.gr με έπαθλα* για όλους
Παναθηναϊκός AKTOR: Γενική είσοδος 10 ευρώ για το ματς με τον ΠΑΟΚ
Τελικός Κυπέλλου: Οριστικά χωρίς κόσμο - Από 30 προσκλήσεις θα πάρουν Παναθηναϊκός και Άρης