Ολυμπος Λεπτ. - Εθνικός Βατ. 0-3

Πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό 3-0 ο Εθνικός Βατερού νίκησε τον Ολυμπο Λεπτοκαρυάς.

Οι γηπεδούχοι πάλεψαν για το τρίποντο, ωστόσο δεν είχαν την τύχη με το μέρος τους στο πρώτο μέρος που έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν. Στο 15’ ο Γιάννης Παπαδόπουλος είχε σουτ στο δοκάρι, ενώ στο 21’ το σουτ του πέρασε μόλις άουτ. Κι επειδή η μπάλα τιμωρεί, στο επόμενο λεπτό ο Κωτούλας με σουτ από κοντά έκανε το 0-1. Στο 27’ ο Ζηνόβιος απέκρουσε το σουτ του Μότσανου, ενώ στο 32’ το πλασέ του Σαμανίδη πέρασε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός Βατερού ήταν καλύτερος και στο 66’ ο Συμελίδης με πλασέ έγραψε το 0-2. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Μετικάνος με μακρινό σουτ.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ: Χατζημηνάς, Σιαμήτρας, Κατσαρός, Χατζής (70’ Λύρας), Κεστελίδης, Τιούτιος, Πάσχος, Σαμανίδης (60’ Μιχαλήτσιος), Μυστρίδης, Παπαδόπουλος Ι., Μότσανος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ: Ζηνόβιος Σ., Σαριόγλου, Γκαραγκούνης Ν., Παλάτζας, Καλιανίδης, Συμελίδης (68’ Ραφαηλίδης), Κυβρακίδης Κ., Μετικάνος, Νάνος (83’ Ζεϊτίδης), Τσαλίδης (90’ Κυβρακίδης Γ.), Κωτούλας

ΠΙΕΡΙΑ: Δημήτρης Δερμίσης

ΠΑΟΚ: Ο Ραζβάν Λουτσέσκου χόρεψε αγκαλιά με την κούπα! - Δείτε το video
Λίβερπουλ: Επίσημο! Ο Άρνε Σλοτ είναι ο αντικαταστάτης του Γιούργκεν Κλοπ
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: «Σαν παίζουμε εντός έδρας», δήλωσε ο Γιοβετιτς
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: Στην Πλατεία Κοτζιά το Fan Festival