Μεσολόγγι-Αμφίλοχος 4-3

Με ένα εντυπωσιακό παιχνίδι αποχαιρέτισαν τη χρονιά Μεσολόγγι και Αμφίλοχος, με τους γηπεδούχους να επικρατούν 4-3.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο ορεξάτα και στο πρώτο ημίχρονο κυριάρχησαν. Στο 14’ είχαν δοκάρι με τον Πετσίνη, ενώ στο 20’ ο Πέντσας με σουτ στην κίνηση μετά από μπαλιά του Ξευγένη, έκανε το 1-0. Στο 40’ ο Ξευγένης έγραψε το 2-0, ενώ στο 44’ ο Πέντσας και πάλι σημείωσε το 3-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Δενδρινός ανέτρεψε τον Καρτσακλή, με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι και αποβολή. Ο Τσούνης Α. ανέλαβε την εκτέλεση και μείωσε σε 3-1.

Στο 50’ ο Ξευγένης πέτυχε το 4-1, ενώ στο 70’ ο Καρίμπας είχε δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ. Στο 85’ ο Τσούνης Α. μείωσε σε 4-2, ενώ στο 87’ ο Βούρτσας με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-3.

Μετά το τέλος του αγώνα, ακολούθησε φιλική αναμέτρηση των βετεράνων της ΑΕΜ με αυτούς του Πανιωνίου.

ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ: Δουλιώτης (70’ Μαυρογιάννης), Παπανικολάου, Νούλας, Μεδρινός, Μπαλαούρας, Πετσίνης (50’ Κλάδος), Ντάμης, Καρακίτσος, Πέντσας, Καρίμπας, Ξευγένης (55’ Λιάρος)

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ: Σαπάτης, Ζυγκίρης, Καρτσακής, Πλάκας (65’ Αυγέρης,), Λιανός, Μπεκατώτος, Βούρτσας, Τριφέρης, Τσιούνης Π., Τσιούνης Α., Βαϊνάς

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ