Ασίτες-Ασή Γωνιά 2-2

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ, Ασίτες και Ασή Γωνιά έμειναν στο 2-2, αποτέλεσμα που δεν ικανοποιεί καμία από τις δύο ομάδες.

Το ματς ήταν αρκετά ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι φιλοξενούμενοι στο τελευταίο λεπτό του πρώτου 45αλέπτου άνοιξαν το σκορ με την κεφαλιά του Καραδάκη.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 65' οι Ασίτες βγήκαν στην αντεπίθεση και με γκολ του Δομάζου έφεραν το ματς στα ίσια.

Στο 77' μετά από ατομική ενέργεια του Τσερεβελάκη η μπάλα έφτασε στον Ανδρεαδάκη, που με πλασέ έκανε το 2-1, όμως η Ασή Γωνιά δεν είχε πει ακόμα την τελευταία της λέξη. Στο 88' απείλησε με κεφαλιά του Αντουράκη που πέρασε λίγο άουτ, ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κριάρης έβγαλε την σέντρα και ο Καραδάκης και πάλι με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Ασίτες (Δαυίδ Φραγκιαδάκης): Χαραλαμπάκης, Μπαμπουλάκης, Ιατράκης, Ρουμπάκης Γ, Οικονομάκης, Μπερερής, Τσερεβελάκης (87’ Κοτζαδάκης), Μιχελιδάκης (64’ Δομάζος), Μεταξάκης, Ανδρεαδάκης, Σταυρακάκης.

Ασή Γωνιά (Γιάννης Κατσούλης): Δημητριάδης, Κριάρης, Αντουράκης, Κλαψινός (84' Δραμιλαράκης), Κατσαμάς, Ιβάνοφ (70’ Σαμιώτης), Χαρατσής, Δελήμπασης Α, Καραδάκης, Κεφάκης, Μπαξεβάνης (82' Γύπαρης)

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι