Εράνη Φιλιατρών-Θύελλα Πατρών 4-1

Επίδειξη δύναμης έκανε η Εράνη στα Φιλιατρά, επικρατώντας 4-1 της Θύελλας Πατρών, με όλα τα γκολ να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με χαμένες ευκαιρίες, αλλά στο δεύτΕράνη Φιλιατρών-Θύελλα Πατρών 4-1ερο μέρος το παιχνίδι πήρε φωτιά. Στο 50’ ο Ανδρεόπουλος έκανε το 1-0, ενώ στο 55’ ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματά του. Στο 63’ ο Μικελάτος ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι για το 3-0, ενώ στο 75’ ο Γκοτσόπουλος μείωσε σε 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 80’ ο Κόλλιας.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΏΝ: Αλεξανδρόπουλος, Καραχάλιος (80’ Καραβίτης), Γ. Γρηγορακάκης (70’ Νινιός), Μπαστακός, Νιτνιώτης, Κώτσος, Μικελάτος, Ανδρεόπουλος, Κόλλιας (75’ Σταθόπουλος), Μ. Γρηγορακάκης.

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ: Παπαδόπουλος, Μπαλαφής, Νικολακόπουλος (58’Χαϊκάλης), Βετούλας, Καραχάλιος, Λαμπρόπουλος, Ασπροποταμίτης, Βλασσόπουλος, Γκοτσόπουλος, Πανταζής, Οικονόμου (80’ Καράγιωργας).

O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!