Περδίκκας-Εθνικός Βατερού 4-1

Τις ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία διατήρησε ο Περδίκκας, ο οποίος επιβλήθηκε 4-1 του Εθνικού Βατερού.

Η ομάδα του Νίκου Κατακαλίδη έφτασε τους 36 βαθμούς και συνεχίζει να ελπίζει. Οι γηπεδούχοι μπήκαν από το ξεκίνημα δυνατά και στο 21’ ο Κίλης εκτέλεσε φάουλ και ο Γ. Συμεωνίδης με κεφαλιά ψαράκι άνοιξε το σκορ, για το 1-0. Στο επόμενο λεπτό ο Χαϊτίδης βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Ζηνόβιο δεν μπόρεσε να τον νικήσει.

Στο 40’ σουτ του Γ. Συμεωνίδη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, αλλά στο επόμενο λεπτό, από σέντρα Τσιντού οΧαϊτίδης από κοντά σημείωσε το 2-0. Στο 47’ ο Συμεωνίδης με σουτ πέτυχε το τρίτο γκολ του Περδίκκα, ενώ στο 53’ με εκτέλεση φάουλ ο Ιωαννίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

ΠΕΡΔΙΚΚΑΣ: Παπαδόπουλος, Αρσενίδης (46’ Νικολαΐδης), Νταμπός, Τσιντός, Γετίμης, Γεωργιάδης, Συμεωνίδης Κ., Κίλης (46’ Κεχαγιάς), Χαΐτίδης, Συμεωνίδης Γ., Ιωαννίδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ: Ζηνόβιος Σ. (46’ Τσαρδακλίδης), Ουνγιαλίδης, Τζιούκρας, Μαντζώλας, Καλλιανίδης, Μπούκας, Σαριόγλου, Τσαλίδης, Θεοδωρίδης (46’ Ταουσιάνης), Αποστολίδης, Ελευθεριάδης.

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!