Διγενής Λακκώματος-Αχιλλέας Τριανδρίας 1-1

Ισόπαλος 1-1 αναδείχτηκε ο Διγενής Λακκώματος με τον Αχιλλέα Τριανδρίας, με τους γηπεδούχους να παίζουν χωρίς αρκετούς βασικούς και για ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες.

Ο Διγενής μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο 27’ ο Γκατζογιάννης με κεφαλιά, ύστερα από κόρνερ του Γεωργιάδη, έκανε το 1-0. Στο 50’ ο Δραγανίδης αποβλήθηκε σαν τελευταίος παίκτης για φάουλ πάνω στον Ξανθόπουλο, αφήνοντας τους γηπεδούχους με δέκα παίκτες. Ο Διγενής συνέχιζε να πιέζει κι έχασε κάποιες ευκαιρίες να σημειώσει δεύτερο γκολ, όμως στις καθυστερήσεις ο Αχιλλέας ισοφάρισε σε 1-1 με ατομική ενέργεια και σουτ του Μακρή.

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Τσιλβίτης, Βερτουδάκης (46’ Γιαλετζής), Γεωργιάδης, Μπουλούμπασης, Χρυσοχοϊδης, Σαρβανίδης, Δραγανίδης, Τσερκέζης, Γκατζογιάννης (52’ Τσακλίδης), Δούμας, Κανακάρης.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ: Μπογδάνος, Λιάρος, Τούσιας, Δημογκίκας, Παπαδόπουλος (84’ Μυλωνάς), Τσακαλίδης, Ξανθόπουλος, Χαρίσης (54’ Μακρής), Παπαποστόλου, Βολίκας, Ιωαννίδης (74’ Φιλιππόπουλος).

Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι