Ακαδημία Πλαταμώνα-Εθνικός Βατερού 6-1

Ασταμάτητη η Ακαδημία Πλαταμώνα διέλυσε με 6-1 τον Εθνικό Βατερού και συνεχίζει την πορεία προς τον τίτλο.

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική, καθώς οι γηπεδούχοι ήταν σαρωτικοί. Στο 3’ο Ταρασιάδης έκανε το 1-0 και στο12’ ο ίδιος έγραψε το 2-0. Στο 16’ ο Αποστολιός σημείωσε το 3-0, ενώ στο 41’ ο Ζούγκας πέτυχε το 4-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός έπεσε κάπως, αλλά η Ακαδημία σημείωσε άλλα δύο γκολ. Στο 54’ο Τζόβας έκανε το 5-0, ενώ ο Ταφραλής στο 67’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0. Στο 86’ ο Εθνικός Βατερού μείωσε σε 6-1, καθώς ο Αποστολίδης ευστόχησε σε πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Θεοδωρίδης.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ: Σαρπότας, Ζούνγκας, Καραγκούνης (57’ Ταπατάς), Παπαγιαννόπουλος, Κυπαρισσόπουλος, Οικονόμου, Καμπερίδης, Αποστολιός, Ταρασιάδης (46’ Ταφραλής), Καλαμπάκας (46’ Τζόβας), Στούμπος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ: Τσαρδακλίδης, Ουμγιαλίδης, Ταουσιάνης, Ελευθεριάδης, Αποστολίδης, Μπούκος, Τσούκρας, Παντελίδης, Ρέββας, Τσαλίδης, Θεοδωρίδης