«Τεσσάρα» για Αβάντες

Τη νίκη 4-2 πήραν οι Αβάντες Χαλκίδας κόντρα στην Αγία Παρασκευή, στο εκτός έδρας ματς στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Β' κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Σε έναν δυνατό αγώνα, με αρκετά γκολ, οι φιλοξενούμενες άνοιξαν το σκορ στο 10' με σουτ της Πρότι, ενώ λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 17' η Ελευθερίου έκανε το 2-0 για την ομάδα της Χαλκίδας. Στο 25' η Σταματοπούλου, με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έστειλε για μια ακόμα φορά τη μπάλα στα δίχτυα της Δασκαλοπούλου κάνοντας το 3-0.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50' η Ελευθερίου «χτυπώντας» για δεύτερη φορά στον αγώνα έκανε το 4-0. Στο 70' η Παπαμήτρου μείωσε σε 4-1, ενώ δέκα λεπτά αργότερα (80'), η Βασιλειάδου «έγραψε» το τελικό 2-4 με τις φιλοξενούμενες να παίρνουν τη νίκη.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Δασκαλοπούλου, Αραπάκου, Ντάβου, Σταυροπούλου (46' Νικολάκη Α.), Βοϊκλή, Βασιλειάδου, Κλατσά (57' Τσαγκαλίδου), Παρμαξή, Τοπαλίδη (68' Πενταφράγκα), Ευθυμίου, Παπαμήτρου.

ΑΒΑΝΤΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Στεφανοπούλου Ε., Στεφανοπούλου Μ. (88' Κόκκινου), Μάρκου, Ακριώτη, Ελευθερίου, Τρωχούτσου, Πύθουλα, Τσώκου, Πρότι, Οικονόμου, Κυρήκου (59' Μυρσιλή).

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ