Γκόλ Αρανθούμπια!

Με γκολ του τερματοφύλακα της Αρανθούμπια στην τελευταία φάση του ματς η Λα Κορούνια απέδρασε από το «Μεντιτεράνεος» της Αλμερία με έναν «χρυσό» βαθμό.

Η Αλμερία ξεκίνησε δυναμικά και έκλεισε την παθητική Ντεπορτίβο στα καρέ της για το μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου χάνοντας και 2-3 σημαντικές ευκαιρίες με τους Πιάτι και Ουγιόα. Το γκολ ήρθε για τους γηπεδούχους στο ξεκίνημα της επανάληψης με τον Πιάτι και η πολύ βελτιωμένη Αλμερία φάνηκε να βρίσκεται πολύ κοντά στη νίκη απέναντι σε μια πολύ μέτρια ομάδα. Ο Λοτίνα έκανε γρήγορα και τις 3 αλλαγές μπας και αλλάξει τη ροή του ματς, η Αλμερία οπισθοχώρησε και η Λα Κορούνια άρχισε να δημιουργεί φάσεις στην ασταθή όλη τη σεζόν άμυνα των γηπεδούχων. Το 1-0 παρέμενε αλλά στο τέταρτο και  τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και μετά από κόρνερ ο τερματοφύλακας των Γαλιθιάνων Αρανθούμπια σκόραρε για το τελικό 1-1 αφού οι σοκαρισμένοι γηπεδούχοι δεν πρόλαβαν να κάνουν ούτε τη σέντρα! Απίστευτη εξέλιξη και φινάλε στο ματς με το πεπρωμένο να «μιλάει» στέλνοντας την προτελευταία Αλμερία προς της Σεγκούντα και ταυτόχρονα δίνοντας πολύτιμη «χείρα βοηθείας» στην προβληματική Λα Κορούνια.

Παναθηναϊκός AKTOR: Γενική είσοδος 10 ευρώ για το ματς με τον ΠΑΟΚ
Τελικός Κυπέλλου: Οριστικά χωρίς κόσμο - Από 30 προσκλήσεις θα πάρουν Παναθηναϊκός και Άρης
Euroleague: MVP της σεζόν ο Μάικ Τζέιμς
Η Heineken σου προσφέρει την ευκαιρία να δεις τον τελικό UEFA Europa Conference League από κοντά