Αστέρας Αμ.-Διαγόρας Βρ. 4-0

Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας παρέμεινε ο Αστέρας Αμαλιάδας μετά τη νίκη του με 4-0 απέναντι στον Διαγόρα Βραχνεϊκων.

Μόλις στο 11ο λεπτό ο Παναγιωτόπουλος άνοιξε τον χορό των γκολ για τους γηπεδούχους για να τα διπλασιάσει στο 24 ο Γκέρτσος με ωραίο πλασέ στην κίνηση. Το 3-0 έγινε από το δεύτερο προσωπικό γκολ του Γκέρτσου στο 47ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 4-0 ο Νούλας στο 73΄. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Διαγόρας τελείωσε τον αγώνα με εννιά παίκτες λόγο αποβολής των Μπενέτου και Μικελάτου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Τρυφωνόπουλος(67' Ζώντος), Φερεκίδης, Γκέρτσος, Γ. Παρασκευόπουλος,Γουβαλάρης, Νούλας, Γκρίλλας (59' Καμαρινός), Α. Παναγιωτόπουλος, Μαργαρώνης (86' Χ. Παρασκευόπουλος), Ρούνης, Παπαθεοδώρου.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ: Θωμάς, Ντινόπουλος, Αθανασίου, Αρβανίτης, Σαραμαντάς, Παρίσης, Δασούρας, Ζέλιος (82΄ Ζέλιος), Αλεξανδρόπουλος (46΄ Κατσαρέλιας), Μπενέτος (72΄ Κότσα), Κωστής

Ποδοσφαιριστής της χρονιάς στην Premier League ο Φόντεν
Premier League: «Αγκαλιά» με τον τίτλο η Μάντσεστερ Σίτι, ελπίζει σε… θαύμα η Άρσεναλ
Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς