Ελασσόνα-Καρδίτσα 3-1

Εύκολη νίκη με 3-1 για την Ελασσόνα απέναντι στον ΑΟ Καρδίτσας, για την 18η αγωνιστική του 4ου ομίλου.

Οι γηπεδούχοι με το ξεκίνημα έδειξαν τις προθέσεις τους απέναντι στην Καρδίτσα και μόλις στο 9’άνοιξαν το σκορ με τον Κασαβό. Λίγο πριν από την εκπνοή του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 42’ ο Παλάσκας σημείωσε το 2-0 βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη της ομάδας του.

Στην επανάληψη ωστόσο η Καρδίτσα έδειξε διάθεση να βγει στην επίθεση, χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει με το δοκάρι του Παλάτζα στο 65’ να είναι η καλύτερη στιγμή της. Μάλιστα στο 83’ η φάση που έγινε ήταν καθοριστική, καθώς από τη μία ο Παλάσκας σημείωνε το 3-0 για την Ελασσόνα και από την άλλη ο Μεσιακάρης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα. Έτσι, με τον Τσαρτσαρά στο 85’ να σημειώνει το γκολ της τιμής για την Καρδίτσα, η Ελασσόνα κατάφερε να πάρει το τρίποντο.

ΕΛΑΣΣΟΝΑ: Νούσιας, Λιόλιος, Καρατζιόλης (62’ Ξεφτέρης), Θανάσης, Κουτούμπας, Φλώρος, Παλάσκας, Βαλαώρας, Κωστούλας (74’ Τζόλας), Χάμος, Κασαβός

ΚΑΡΔΙΤΣΑ: Τρούκης, Γιαπαλής, Γκόλιας, Κεφαλάς (46’ Κόκκινος), Κορομπίλιας (46’ Οικονόμου Γ.), Κουκούλης, Μεσιακάρης, Παλάτζας, Παπαδημητρίου, Τζιλός, Τσαρτσαράς

Ρεάλ Μαδρίτης: Καταγγελία του Ρούντιγκερ μετά τη σύνδεσή του με την ISIS
Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»