Αλεξάνδρεια-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 2-3

Ο ΠΑΟΚ αποδείχτηκε… αφεντικό της Αλεξάνδρειας, καθώς νίκησε 3-2 στο τοπικό ντέρμπι την Αλεξάνδρεια και παρέμεινε «ζωντανός» στη μάχη της παραμονής.

Ο Σούρλας άνοιξε το σκορ στο 36’ με ψηλοκρεμαστό σουτ, κάνοντας το 1-0 για τους «πράσινους», αλλά η απάντηση του ΠΑΟΚ ήρθε στο επόμενο λεπτό, με τον Θανάση Κίτσα να κάνει το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι τυπικά γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και στο 63’ έγινε το 1-2 με τον Γουλσουζίδη, ενώ στο 67’ ο Θανάσης Κίτσας έγραψε το 1-3. Το μόνο που κατάφερε η Αλεξάνδρεια ήταν να μειώσει σε 2-3 στο 84’ με τον Χαλβατζή.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Μπούρας, Οικονομόπουλος, Μαγκλάρας, Μπενίσκος, Πατρίκας, Αβραμόπουλος (71’ Παπαδόπουλος), Αβραμίδης, Σούρλας, Χαλβατζής, Τσαλώνης (65’ Λιάτσος), Αγγελάκης (59’ Πέτκος).

ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Θοδώρου, Ελ. Κίτσας ΤΟΥ ΔΗΜ., Ελ. Κίτσας του Παν.(55’ Λαδάς), Γ. Μπουκλάς, Π. ΚΙΤΣΑΣ, Χαρισούδης, Ζαχαριουδάκης (60’ Ν. Τζέπης), Κ. Κίτσας, ΑΘ. Κίτσας, Γολσουζίδης (68’ Σπ. Κίτσας), Γ. Κίτσας.

Η επιστροφή του Δ. Γιαννακόπουλου στο ΟΑΚΑ – Τα φιλιά στα παιδιά του και η αποθέωση του κόσμου
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Ο Κοκκαλάνης εξασφάλισε την πρόκριση για το Παρίσι!
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!