Αίας Σαλαμίνας-Ολυμπιάδα Κερατσινίου 0-1

Με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Ολυμπιάδα απέδρασε με το «διπλό» από την Σαλαμίνα νικώντας τον Αίαντα με 1-0.

Με «χρυσό» σκόρερ τον Μίχα η Ολυμπιάδα επικράτησε του Αίαντα παίρνοντας τους τρεις βαθμούς της νίκης και κάνοντας ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία. Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Αίαντας είναι αυτός που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο ημίχρονο ενώ έχασε δύο καλές ευκαιρίες για να σκοράρει με τον Μερμήγκη και τον Σιδέρη, με τον τελευταίο να μην μπορεί να πετύχει το γκολ σε κενό τέρμα. Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι οι γηπεδούχοι είναι αυτοί που έχουν την υπεροχή, ωστόσο τη μεγάλη ευκαιρία την έχασα από πλευράς φιλοξενούμενων ο Καμαράδος στο 50’ όπου και αυτός με τη σειρά του δεν σκόραρε σε κενή εστία. Στο 82’΄ο Μπιταξής αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Μίχας στο 91’ με κεφαλιά ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια του Γρηγοράκου.

ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ: Καρνέζης, Μπιταξής, Χατζηγιαννακός, Κωνσταντινίδης, Μαριόλης, Βελιανίτης, Σιδέρης, Αντριανόπουλος, Μύριλας (63' Γιαννακόπουλος), Στούπης, Μερμήγκης (87' Πολύζος)

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: Γεωργίου, Γιαννουλάκης, Καμμένος, Γιαννούκαρης,. Μαντούσης, Γκιάτης, Λιώσης, Πέρρος (63' Γκιουρίας), Αντωνίου (71 Μελλάς), Καμαράδος (82' Γρηγοράκος), Μίχας

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ