Εθνικός Σιδηροκάστρου-Μ. Αλέξανδρος Ν. Ζίχνης 3-0

Όνειρα Football League 2 κάνει ο Εθνικός Σιδηροκάστρου, καθώς επικράτησε 3-0 του Μ. Αλεξάνδρου Ν. Ζίχνης και βρέθηκε στο +13!

Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό, ενώ το παρών έδωσαν 500 και πλέον φιλάθλων και από τις δύο ομάδες. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο, βρήκαν χώρους και κατάφεραν στο πρώτο δεκάλεπτο να δημιουργήσουν άμεσα προϋποθέσεις για γκολ, όμως δεν τα κατάφεραν. Στο 15’, όμως έγινε το 1-0 όταν ο Δημητρανόπουλος έκανε μια εξαιρετική κούρσα, γύρισε στον Δέντσα που σούταρε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νέα Ζίχνη ξεκίνησε και πάλι με ευκαιρία καθώς στο 54’ ο Μπουζούρας βγήκε και πάλι τετ α τετ, αλλά ηττήθηκε από τον Γαβριηλίδη. Στο 72’ έγινε το 2-0 όταν το σουτ του Δημητρανόπουλου έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα να σκάσει μπροστά στον Παλιάϊκο που μπερδεύτηκε και είδε τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα. Στο 82’ μετά από αδράνεια μέσα στην περιοχή ο Παναγιώτιδης πέτυχε το τελικό 3-0 για τον Εθνικό Σιδηροκάστρου, ενώ στο 87’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι μετά από μακρινό σουτ του Φίλων.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: Γαβριηλίδης, Σαχπατζίδης Δ., Χίντζος, Καρυπίδης, Πασχαλούδης, Δέντσας (60’ Φεύγας), Φίλων, Γκαϊτατζής (86’ Κολοκοτρώνης), Ιωαννίδης, Δημητρανόπουλος (81’ Παναγιωτίδης), Δερμετζής.

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν. ΖΙΧΝΗΣ: Παλιάϊκος, Τζίμας (70’ Κυριάκος), Φιλιππίδης, Μουσικάκης, Ζαγκότας (52’ Μελιόπουλος), Μεσέρδης (78’ Χατζηαγοράκης), Ντόλας, Καρφαρίδας, Ζαχαριάδης, Τσιφτελίδης, Μπουζούρας.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»