Αμφίλοχος-Θεσπρωτός 1-1

Στο ντέρμπι των ουραγών, Αμφίλοχος και Θεσπρωτός ήρθαν ισόπαλοι 1-1 και έτσι παρέμειναν στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού

Το μέλλον των δύο ομάδων είναι σχεδόν προκαθορισμένο στο πρωτάθλημα της Δ’ Εθνικής καθώς όπως όλα δείχνουν θα παλέψουν μέχρι τελευταίας αγωνιστικής για τη σωτηρία τους. Στο ματς, το πρώτο ημίχρονο ήταν αναγνωριστικό για τις δύο ομάδες και δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Στο δεύτερο 45λεπτο ο Αμφίλοχος πήρε «κεφάλι» στο σκορ στο 60’ με τον Βούρτσα 1-0. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο γκολ που δέχθηκαν στο 75’, ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καβαλάρη για το 1-1 το οποίο έμεινε μέχρι τέλους.

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ: Σιαπάτης, Μπεκατώρος, Λιανός,Κακαρούνας, Μητσόπουλος, Καρτσακλής, Βούρτσας, Χρυσούλης, Βαϊνάς, (75' Περιστέρης), Τσούνης Α. (55' Αγγέλης ), Τσούνης Π. (85' Νάκας).

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Βενέτης, Μπάρκας (80 Καλατζής), Λιαμίρας, Μάστορας, Κωνσταντάκος (60 Γκόλιας), Αθανασίου, Γιαννακός, Παππάς Σ., Καβαλάρης, Γκαρόζης, Κάλλος

Αργεντινή: Ο Τέβες πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο
ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα