Πίνδος Κόνιτσας-Εθνικός Φιλιππιάδας 1-3

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση ο Εθνικός πήρε το «διπλό» στην Κόνιτσα με 3-1 και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας πέτυχε τα τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και έτσι «καθάρισε» από νωρίς την υπόθεση νίκη. Στο 15’ ο Μπόμπορης με κεφαλιά έκανε το 0-1. Στο 35’ ο Κολιός διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του για το 0-2. Το.. καλό για τους φιλοξενούμενους τρίτωσε στο 40’ με τον Γυφτοκώστα. Το μόνο που κατάφερε η Πίνδος ήταν να μειώσει σε 1-3 λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι του Γιάτσε. Στη φάση αυτή αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Τσακανίκας. Στο δεύτερο ημίχρονο η Πίνδος μπήκε πιο δυνατά εκμεταλλευόμενοι το αριθμητικό πλεονέκτημα. Υπάρχουν έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων για τη μη καταλόγιση πέναλτι σε χέρι του Παναγιώτου μέσα στη μεγάλη περιοχή.

ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ: Γεωλδάσης, Βλάχος Χ., Βλάχος Π., Βαζάτης, Μπονόβας, Πούλιος, Γιάτσε, Μούρας (60΄ Αγόρου), Χαλούλος (70΄ Λάμπρου) Δημόπουλος (55΄ Γερονάτσιος), Μουρεχίδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ: Μπατής, Κοντογιώργης, Παναγιώτου, Γατσέλος, Πάνος, Λέντζος, Κολιός (80΄ Δήμος), Τσακανίκας, Γυφτοκώστας (75΄ Ναυρόζογλου), Μπόμπορης, Δημουλιάς.

Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!