Εθνικός Βατερού-Κάστωρ 3-3

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στο Βατερό, καθώς ο Εθνικός προηγήθηκε 3-0, αλλά ο Κάστορας ισοφάρισε στο τέλος σε 3-3.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν απόλυτα κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο. Στο 9’ ο Μετικάνος εκτέλεσε το φάουλ και ο Θεοδωρίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 17’ ο Τσαλίδης σημείωσε το 2-0 με κοντινό πλασέ, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε ως το τέλος του πρώτου ημίχρονου. Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 55’ ο Τσαλίδης και πάλι πέτυχε το 3-0, αλλά το παιχνίδι δεν είχε τελειώσει.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Μαντζώλας με αυτογκόλ μείωσε σε 3-1 για τον Κάστορα. Οι «βυσσινί» ανέβασαν στροφές και στο 76’ ο Καραμαλής έγραψε το 3-2. Στο 85’ ο Καλλιανίδης των γηπεδούχων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη. Το πλεονέκτημα το εκμεταλλεύτηκε ο Κάστορας και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε με τον Τζιώτζη σε 3-3. Μάλιστα ο ίδιος παίκτης παραλίγο να δώσει και τη νίκη στην ομάδα του, αλλά το σουτ που επιχείρησε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Εθνικού.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ: Ζηνόβιος, Σούκρας, Τσαουσιάνης (72’ Σαριόγλου), Μαντζώλας, Καλλιανίδης, Αποστολίδης, Μετικάνος, Τσαλίδης (94’ Ελευθεριάδης), Ρέββας,Νάννος, Θεοδωρίδης (60’ Ουμγιαλίδης)

ΚΑΣΤΩΡ: Τέγος, Τομόπουλος (55’ Τούλιος), Δηνάδης, Παναγιωτίδης, Σιοπόβου, Καραβασίλης, Μαντζάνας, Μήλιος (74’ Φλίνδρης), Τζιώτζης, Τσούκλης,Μαλεγκάνος (46’ Καραμαλής)