Εθνικός Φιλιππιάδας-Αμφίλοχος 5-1

Με πέντε τέρματα φιλοδώρησε ο Εθνικός Φιλιππιάδας τον Αμφίλοχο για το εκκωφαντικό 5-1 εκμεταλλευόμενος στο έπακρο το στραβοπάτημα της Κασσιώπης.

Η ομάδα από την Φιλιππιάδα ήταν κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό και έτσι δίκαια πήρε αυτή την εύκολη νίκη. Μόλις από το 5’ έδειξε τις ορέξεις της με τον Κολιό να ανοίγει από νωρίς το σκορ 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα ο Μπόμπορης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με πλασέ από το ύψος του πέναλτι 2-0. Το αποτέλεσμα «κλείδωσε» ο Δημούλιας στο 18’ για το 3-0. Στο 31’ ο Δημούλιας διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και το 4-0 είναι γεγονός. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μπόμπορης στο 49’ έκανε το 5-0 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στους γηπεδούχους. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 85’ με τον Νάκα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ: Μπαντής, Κοντογεώργος, Παναγιώτου, Παλιάγκας, Πάνος, Λέντζος, Κολιός (82΄ Ραβανός), Τσακανίκας (78΄ Φλώρος), Ναυρόζογλου (65΄ Δήμος), Μπόμπορης, Δημουλιάς.

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ: Σαπάτης, Γιάχος (61΄ Τρυφέρης), Μητσόπουλος, Κακαρούνας (46΄ Νάκας), Λιανός, Μπεκατώρος, Βούρτσας, Χρυσούλης, Τσιούνης Π. (84΄ Καλύβας), Τσιούνης Α., Αγγέλης.

Βόλεϊ: Ανακοίνωσε Γκαρντίνι ο Ολυμπιακός