Φιλί της ζωής σε Μπόλτον από Κλάσνιτς

Με τέρμα του Ιβάν Κλάσνιτς στα τελευταία λεπτά, η Μπόλτον ξέφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού μετά τη νίκη της με 2-1 απέναντι στην ΚΠΡ.

Η επιστροφή και πολύ καλή εμφάνιση του Τζιμπρίλ Σισέ δεν ήταν αρκετή για να δώσει θετικό αποτέλεσμα στην ΚΠΡ απέναντι στην Μπόλτον στο «Ρίμποκ». Οι «γουόντερερς» ύστερα από τέσσερις συνεχόμενες ήττες, επέστρεψαν στις επιτυχίες, επικρατώντας 2-1.

Ο Πράτλεϊ στο 37’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ωστόσο με την έναρξη της επανάληψης, ο Τζιμπρίλ Σισέ με ωραίο πλασέ έφερε το παιχνίδι στα ίσια ισοφαρίζοντας στο 48’. Ωστόσο στο 80’, ο Ιβάν Κλάσνιτς πέρασε στη θέση του Πράτλεϊ και στο 86’ με ωραίο πλασέ πέτυχε το γκολ της νίκης.

ΜΠΟΛΤΟΝ: Μπογκντάν, Στέινσον, Ρίκετς, Γουίτερ, Ριμ, Πετρόφ (71΄Ιγκλς), Ντέιβις, Ρίο Κόκερ, Πράτλεϊ (80’ Κλάσνιτς), Νγκογκ (90’  Μουαμπά), Μιγιάτσι
ΚΠΡ: Κένι, Χιλ, Τραορέ (80’ Ταϊβό), Φέρντιναντ, Ονουόχα, Ντιακιτέ, Ντέρι (80’ Μπουζάκι), Μπάρτον, Ράιτ Φίλιπς (80’ Μάκι), Σισέ, Ζαμόρα.

Euro 2024: Πρεμιέρα για τη Γαλλία του Εμπαπέ - Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας