Βρασιές-Εικοσιμία 2-0

Σπουδαία νίκη που τις διατηρεί σε τροχιά παραμονής πέτυχαν οι Βρασιές που επικράτησαν 2-0 της Εικοσιμίας.

Η ομάδα του Αγίου Ανδρέα ήταν καλύτερη από την αρχή και έχασε ευκαιρίες με τον Γαγλία να προηγηθεί στο 10 και στο 29’. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «κιτρινόμαυροι» ήταν πιο ουσιαστικοί και στο 68’, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Δημάκου και κεφαλιά του Νομικού η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στην επαναφορά, πάλι ο Νομικός, με όμορφο γυριστό σουτ έστειλε στα δίχτυα, για το 1-0. Στο 77’ οι Βρασιές κέρδισαν πέναλτι και ο Παπανικολάου ευστόχησε για το τελικό 2-0.

Η Εικοσιμία ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Π. Κορσιάνου στο 88’ με δεύτερη κίτρινη, ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή δέκα λεπτά νωρίτερα.

ΒΡΑΣΙΕΣ: Βασιλειάδης, Καλατζής, Κορολόγος, Νομικός, Κολιός (88’ Μπακάλης), Παπανικολάου, Ζαγκής, Κολιόπουλος, Γαγλίας (84’ Σχίζας), Κατσάνι (46’ Δημάκος), Χαρμπαλής

ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ: Καραΐσκος, Κουμαριώτης, Γερασιμάτος, Ρύκας, Μινέτος Χ., Αλεξανδράτος, Μινέτος Ι., Γεωργόπουλος (77’ Κουλάκης), Στεφανάτος (58’ Πολάκης), Μπούσι, Κορσιάνος Α. (77’  Κορσιάνος Π.)

Europa Conference League: O Ελ Κααμπί MVP των πρώτων ημιτελικών
EURO 2024: Η UEFA άναψε το πράσινο φως για 26 παίκτες
Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν