Αχιλλέας Τριανδρίας-Διγενής Λακκώματος 2-1

Στην κορυφή του 2ου ομίλου μαζί με τον Διγενή Λακκώματος ανέβηκε ο Αχιλλέας Τριανδρίας, που πήρε την νίκη κόντρα στον έτερο πρωτοπόρο με 2-1 στην έδρα του.

Ο Αχιλλέας έσπασε το αήττητο των νεοφώτιστων και πλέον διεκδικεί κι αυτός την άνοδο, έχοντας παίκτες κυρίως από τα δικά του τμήματα υποδομής.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό του δευτέρου μέρους με σουτ του Λέκκου μετά από σέντρα του Ξανθόπουλου, ενώ  στο 65’ διπλασίασαν τα τέρματά της, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Ξανθόπουλου η μπάλα βρήκε στην ρίζα του δοκαριού και στην επαναφορά τον Λέκκο ο οποίος για ακόμη μία φορά την έστειλε στα δίχτυα.

Ο Διγενής το μόνο που κατάφερε ήταν μειώσει σε 2-1 στο 78’, με κεφαλιά του Παπαποστόλου μετά από σέντρα του Δούμα. Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε για την ομάδα της Τριανδρίας ο Χαρίσης, αντικρίζοντας την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ: Μπογδάνος, Ιωσηφίδης, Χαρίσης, Πανίδης, Παπαδόπουλος, Τσακαλίδης, Βακουφάρης, Δημογκίκας, Παπαποστόλου, Ξανθόπουλος, Λέκκος (85’ Τούσιας).

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Τσιλβίτης, Μπουλούμπασης, Γεωργιάδης, Γερομανώλης (87’ Κατσόγλου), Τσιώνας, Δραγανίδης, Χαλιμπάκης (55’ Στασινόπουλος), Τσερκέζης, Γκατζογιάννης (65’ Παντελίδης), Δούμας, Παπαποστόλου.