Αετός Αρριανών – Μέγας Αλέξανδρος Ν. Ζίχνης 1-3

Σε πολικές συνθήκες αγωνίστηκαν Αετός Αρριανών και Μέγας Αλέξανδρος, με την ομάδα της Νέας Ζίχνης να παίρνει σημαντική εκτός έδρας νίκη με 3-1.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγώνα και δημιούργησαν αμφότερες ευκαιρίες, οι οποίες ωστόσο, δεν ήταν εύστοχες. Στο 37’ έπειτα από σέντρα του Μπουζουρά, ο Κυριάκος έπιασε μονοκόμματο σουτ και έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους με 1-0, ενώ στη λήξη του ημιχρόνου ο Μεσέρδης διπλασίασε τα τέρματα και έκανε το 2-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στο 52’ ο Ιμπράμ Αμέτ μείωσε με κεφαλιά σε 2-1, ξαναβάζοντας τους Αρριανούς στο παιχνίδι. Ωστόσο, ο Μέγας Αλέξανδρος ήταν αυτός που αύξησε τα τέρματά του, αφού στο 73’ ο Μελισσόπουλος με κοντινό πλασέ έκανε το 1-3.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 77’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες, ύστερα από την αποβολή του Τζήμα με δεύτερη κίτρινη, ενώ στο 86’ ο Αετός είχε τη δυνατότητα να ξαναμπεί στο ματς, αλλά το πέναλτι που εκτέλεσε ο Θεοδωράκης αποκρούστηκε από τον Παλάικο.

ΑΕΤΟΣ ΑΡΡΙΑΝΩΝ: Πολυμερίδης, Λιάρας (42’ Ιμπράμ Αμέτ), Σερίφογλου, Νεζήρ Μεμέτ, Λατήφ Λατήφ, Κιουτσούκ Μεμέτ, Μεμέτ Εμρέ, Χασιώτης, Ισά Τζανέρ (65’ Αμέτ Δοϊράν), Θεοδωράκης, Αγγελάκης.

Μ. ΑΛΕΞ. Ν. ΖΙΧΝΗΣ: Παλάϊκος, Τζήμας, Φιλιππίδης, Μουσικάκης, Τσιαμπούρας, Τσόχας, Μεσέρδης, Καρφαρίδας (74’ Ντόλας), Κυριάκος (69’ Μελισσόπουλος), Ζαχαριάδης, Μπουζούρας (81’ Πρόβατος).

Κερδίστε 2 εισιτήρια για το Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Game 2
Πανέτοιμος για το Game 1, κόντρα στην Μπαρτσελόνα, ο Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση