Πρόκριση στην εκπνοή με Τζεμάα για Τυνησία

Την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Κόπα Άφρικα πανηγυρίζει η Τυνησία η οποία επικρατώντας του Νίγηρα με 2-1 χάρις σε τέρμα του Τζεμάα στην εκπνοή, έκανε το «δυο στα δύο» και στρογγυλοκάθισε έτσι στην κορυφή του τρίτου ομίλου.

Ο Εμσακνί ήταν αυτός που μόλις στο 4ο λεπτό έβαλε τους Τυνήσιους μπροστά στο σκορ, ωστόσο ο Νίγηρας είχε… έτοιμη την απάντηση με τον Ενγκουνού ο οποίος ισοφάρισε τέσσερα λεπτά αργότερα.

Και εκεί που όλα έδειχναν πως το 1-1 θα σφράγιζε τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών, ένας από αυτούς και συγκεκριμένα ο Τζεμάα (είχε περάσει ως αλλαγή), είχε διαφορετική άποψη και σκοράροντας με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών, όχι μόνο χάρισε στην ομάδα του το «τρίποντο», αλλά και την πρόκριση.

ΤΥΝΗΣΙΑ: Ματλουτί, Αγκί, Τζεμάλ, Ιφά, Αμπντενούρ, Σικαουΐ (66΄ Αλαγκουί), Τραουΐ, Νταουαντί (50΄ Νταραγκί), Κορμπί, Σερμίτι (46΄ Τζεμάα), Εμσάκνι.

ΝΙΓΗΡΑΣ: Νταουντά, Κόβα, Μοχάμεντ (71΄ Καμιλού), Μπουλούς (92΄ Αλασάν), Σουμάιλα, Λαντσίνα, Μπονς, Ισουφού (84΄ Λαουαλί), Ενγκουνού, Αλί, Μααζού.

Βαγγέλης Μαρινάκης: «Να κυνηγάτε τα όνειρά σας»
Παναθηναϊκός AKTOR : Απρόοπτο με Λεσόρ, δε θα αγωνιστεί με Περιστέρι
Παναθηναϊκός AKTOR: Συγχαρητήρια στο Περιστέρι
Ρεκόρ εισιτηρίων στη φετινή Euroleague - Οι θέσεις Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού