Χαλκίδα-Ένωση Μιδέας 0-0

Η Ένωση Μιδέας έχασε βαθμούς στην Χαλκίδα και έμεινε πίσω στην διεκδίκηση της ανόδου.

Το ματς που διεξήχθη στην Χαλκίδα ήταν αρκετά σκληρό, καθώς οι δύο ομάδες παρουσιάστηκαν παθιασμένες. Από την μία οι γηπεδούχοι είχαν στόχο την περαιτέρω απομάκρυνση από την επικίνδυνη ζώνη, από την άλλη η Ένωση Μιδέας ήθελε να παραμείνει στο κόλπο της ανόδου.

Το τελικό 0-0 ίσως να εξυπηρετεί τους γηπεδούχους. Δεν μπορούν, όμως, να νιώθουν ικανοποιημένοι, αφού έπαιζαν με παίκτη παραπάνω για 49 λεπτά. Τέσσερα λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Μήτρου με δεύτερη κίτρινη.

Χαλκίδα: Μόνος, Αναστασίου, Τούρλας, Τσούτης, Μπόκαρης, Κουμπουρης, Μαστρογιάννης (72’ Ξεβγένης), Μπουτσικάκης (88’ Ντίτσαλης), Γιόγιος, Δασκαλάκης (85’ Μιχαλάρης), Παπαϊωάννου.
Ένωση Μιδέας: Κατσαούνης, Νότης, Δρούλιας (75’ Σταυριανόπουλος), Μπόγκος, Φίλης, Γκολέμης, Αγγελόπουλος (84’ Μπούρας), Ατζαμίδης, Μαρίνης, Μήτρου, Καραγκούνης (70’Κορωνίδης).