Πεντάβρυσος – Αλεξάνδρεια 0-3

Μέσα σε ένα δεκάλεπτο η Αλεξάνδρεια πέτυχε τρία γκολ και πήρε τη νίκη στην Καστοριά από την Πεντάβρυσο.

Υστερα από ένα άνευρο πρώτο ημίχρονο, οι «πράσινοι» μπήκαν φορτσάτοι στο δεύτερο μέρος. Στο 47’ ο Συμπεθέρης άνοιξε το σκορ, ενώ ο Παπαδόπουλος έκανε το 0-2 στο 50’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Συμπεθέρης στο 57’,  ολοκληρώνοντας ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο.

ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ: Τσίτζηρος, Μήνος, Μπορόζης, Μασμανιδης (80’ Τσέλιος), Ιωσηφίδης, Τοπαλίδης (60’ Καραμανίδης Λ.), Καραμανίδης Γρ., Παύλου, Γρηγοριάδης Γ., Βασιλειάδης, Γρηγοριάδης Θ. (70’ Τζιβάρας)

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Καρασσαβίδης, Μπαστάκης, Αντάμης, Παπαδόπουλος, Ιτούδης (46’ Παπαδημητρίου), Τσέος (60’ Μπενίσκος), Συμπεθέρης, Καφτάνης, Πιπινίκας, Γασπαράτος, Μαντζάρης (46’ Χαλβατζής).

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!