Πυργετός-Μουζάκι 3-2

Σπουδαία νίκη πήρε ο Πυργετός στις καθυστερήσεις, επικρατώντας 3-2 του Μουζακίου, χάρη στο γκολ του Κουρδή.

Αυτό ήταν το τρίτο συνεχές «τρίποντο» των «βυσσινί» που βρίσκουν ξανά τον χαρακτήρα του νικητή.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι, καθώς στο 17’ ο Μαντζαφούλης έβγαλε τη σέντρα, ο Ζήσης απέκρουσε σουτ του Τσατσαλίδη, ο οποίος με δεύτερη προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 21’ ο Πυργετός διπλασίασε τα τέρματά του, με τον Μάγγο να κάνει το 2-0. Το Μουζάκι όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 70’ μείωσε με τον Τζάνη σε 2-1. Και στο 88’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-2.

Όμως οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις βρήκαν τη λύτρωση, όταν ο Γρηγορίου εκτέλεσε το φάουλ, ο Μπαρούτας με κεφαλιά έστρωσε την μπάλα στον Κουρδή, ο οποίος σημείωσε το νικητήριο γκολ για το τελικό 3-2.

ΠΥΡΓΕΤΟΣ: Μπαταβάνης, Μαντζαφούλης, Γιαννακόπουλος, Κολοβός, Καρλιάμπας, Κουρδής, Τσατσαλίδης (72’ Γρηγορίου), Γκαμπέτας (23’Τσαλέμης/ 46’ Ελευθεριάδης), Μπαρούτας, Μάγγος, Κωστούλας.

ΜΟΥΖΑΚΙ: Ζήσης, Σίμος, Κλαπανάρας (64’ Μιαρίτης), Μουρκάκης, Ρόμπος, Κατσαρός (69’ Πατούκας), Γρατσάνης, Καραμήτσος, Τζάνης, Φλιούκας, Ευθυμίου (85’ Παπαντώνης)