Πρώτη με «ντόρτια» η Μπενφίκα!

Την Πόρτο στην κορυφή του πορτογαλικού πρωταθλήματος πέρασε η Μπενφίκα, μετά την επιβλητική νίκη επί της Βιτόρια Σετούμπαλ με 4-1.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το... λάθος να προηγηθούν στο 6' με το Νέκα. Η απάντηση των «αετών» ήταν άμεση, αφού μέχρι το ημίχρονο είχαν... καθαρίσει το ματς. Στο 24' ο Νολίτο ισοφάρισε σε 1-1 και από 'κει και πέρα πήρε το... όπλο του ο Καρντόσο. Ο Παραγουανός στράικερ έβαλε μπροστά την ομάδα του στο σκορ στο 33' και στο 45' διαμόρφωσε το 1-3, σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 72' ο Μάτιτς «έγραψε» το τελικό 4-1. Έτσι, η Μπενφίκα έμεινε στην κορυφή με 36 βαθμούς, δύο πιο πάνω από την Πόρτο που έχει 34.

Champions League, Ντόρτμουντ - Παρί Σεν Ζερμέν 1-0: Βλέπει τελικό με Φούλκρουγκ
Euroleague: Με Καλάθη 2-1 η Φενέρ - Έβγαλε «σκούπα» η Ρεάλ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού