ΑΟ Φιλοθέης – Ομόνοια Πέτρας 5-2

Τη νίκη 5-2 πήρε η Φιλοθέη απέναντι στην Ομόνοια Πέτρας, σε μια αναμέτρηση που πέρα από τα πολλά γκολ είχε και πολλές ευκαιρίες, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν καλή εμφάνιση, αλλά να τους λείπει το γκολ.

Στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε κατάφερε να προηγηθεί η Φιλοθέη, όταν στο 6’ ο Μπιρμπίλης με προβολή έκανε το 1-0 για την ομάδα του. Η Ομόνοια, στην πρεμιέρα του Μπόλη στον πάγκο της, προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά το σουτ του Τσάπαλη αποκρούστηκε από τον πορτιέρο των γηπεδούχων.

Στο 25’ ο Μπαλάφας με κεφαλιά έκανε το 2-0 για τη Φιλοθέη, ενώ δύο λεπτά αργότερα, η Ομόνοια έχασε την ευκαιρία να μπει ξανά στο παιχνίδι, αφού το σουτ του Νάσου πέρασε λίγο έξω από τα δίχτυα. Στο 45’ ο Κακαβάς τιμώρησε τους φιλοξενούμενους, γράφοντας το 3-0, σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Νωρίς στην επανάληψη, και συγκεκριμένα στο 57’, η Ομόνοια μείωσε σε 3-1 με τον Σταμούλη, αλλά στο 70’ ο Μπριμπίλης «ξαναχτύπησε», βάζοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, και τέταρτο για την ομάδα του.

Στο 82’ ο Χούσος με ένα πανέμορφο σουτ έκανε το 5-1, ενώ η Ομόνοια το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 5-2 με τον Μαργαρίτη στο 85’.

Α.Ο. ΦΙΛΟΘΕΗΣ: Καραγκούνης, Κολιός, Καραθανάσης, Κακάβας, Γιαννούλης Σ., Μπιρμπίλης, Χούσος, Γιαννούλης Θ. (90΄ Τσώλας), Γεωργάκης (90΄ Γιαννούλης Δ.), Μπαλάφας, Γεωργίου (83΄ Διαμάντης).

ΟΜΟΝΟΙΑ ΠΕΤΡΑΣ: Σταμάτης, Ορφανός, Παππάς Α., Σταμούλης Ε. (83΄ Τσιρογιάννης), Πέτσας, Νάσιος (46΄ Σταμούλης Π.), Δερβένης, Μαργαρίτης, Παππάς Γ. (46΄ Μανιφάβας), Σταμούλης Χ., Τσάπαλης.

Ενοικιάστηκε το κατάστημα στο σημείο δολοφονίας του Άλκη: «Νιώθουμε θλίψη που αποσύρουμε το μνημείο»
Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής