Με το δεξί ο Βόλος!

Με το δεξί μπήκε το 2012 για την ομάδα του Βόλου, καθώς επικράτησε 5-0 των Κρησσών, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, με τη Γάτσιου στο 2’ να κάνει το 1-0. Στο 4’ η Οικονόμου μετά την πάσα της Γάτσιου έκανε το 2-0, ενώ στο 13’ μετά την κάθετη μπαλιά της Γκαλ στη Γιουβάνοβιτς η δεύτερη έκανε το 3-0.

Στο 26’ ο Βόλος πέτυχε ακόμα ένα γκολ με τη Γιοβάνοβιτς το οποίο ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ, ενώ στο 38’ ύστερα από πάσα της Γιοβάνοβιτς η Δημητρίου με πλασέ από τη μικρή περιοχή έκανε το 4-0.

Στην επανάληψη, ο Βόλος πέτυχε άλλο ένα γκολ. Μετά την εύστοχη εκτέλεση φάουλ της Γιοβάνοβιτς, η Τσιρδάνη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Βαΐτση, ωστόσο ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Στο 65’ οι φιλοξενούμενες είχαν ακόμα μία ευκαιρία, με τη Δημητρίου, ωστόσο η Βαΐτση έσωσε για την ομάδα των Κρησσών. Στο 79’ η Ζίγρα από κόρνερ έστειλε την μπάλα στην Μαλλισιώρα η οποία με κεφαλιά «έγραψε» το τελικό 5-0.

ΚΡΗΣΣΕΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Βαΐτση, Λαζανάκη, Χανογιωργάκη, Ξενοπούλου, Ψιλάκη (75’ Καργάκη), Πιτσή, Στραΐκοβιτς, Δρακάκη, Μυρσιλίδη, Καψαλάκη (λ.τ. 46’ Μαγκανά) (54’ Στεφανουδάκη), Μαμαλάκη.

ΒΟΛΟΣ: Κανιάκη, Γουγούση (46’ Γκλοτζά), Ζήγρα, Γκαλ, Οικονόμου (61’ Αλεξοπούλου), Γάτσιου (74’ Παρασκευοπούλου), Τραΐκοβιτς, Τσιρδάνη, Δημητριάδη, Γιοβάνοβιτς, Μαλλισιώρα.

Champions League, Ντόρτμουντ - Παρί Σεν Ζερμέν 1-0: Βλέπει τελικό με Φούλκρουγκ
Euroleague: Με Καλάθη 2-1 η Φενέρ - Έβγαλε «σκούπα» η Ρεάλ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού