«Λυτρωτής» ο Λάφερτι!

Με γκολ του Κάιλι Λάφερτι στο 83' η Ρέιντζερς επικράτησε της Ινβερνές με 2-1 στο «Άϊμπροξ».

Γλίτωσε το... έμφραγμα  η ομάδα του Άλι ΜακΚόιστ μέσα στην έδρα της. Η πρωτοπόρος Ρέιντζερς υποδέχθηκε την τρίτη απο το τέλος Ινβερνές, της οποίας επιβλήθηκε δύσκολα με 2-1.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 55' ο Μποκανέγκρα. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν 12 λεπτά αργότερα με τον Σάινι και τα... φίδια έζωσαν τους πάντες στο γήπεδο του «Άϊμπροξ».

Επτά λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90', ο Λάφερτι έδωσε το... φιλί της ζωής στην ομάδα του, γλιτώνοντάς την απο ένα «στραβοπάτημα».

Οι Ρέιντζερς παραμένουν στην κορυφή, έχοντας 51 βαθμούς, 10 περισσότερους απο την Σέλτικ, η οποία πάντως έχει 2 ματς λιγότερα.

Live Chat Παναθηναϊκός - Λαμία 1-0