ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Ακρίτας Αχλάδας 3-3

Εκπληκτικό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Αλεξάνδρειας, όπου ο τοπικός ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος 3-3 με τον Ακρίτα Αχλάδας.

Η εξέλιξη του αγώνα ήταν εντυπωσιακή, με δύο παίκτες έναν από κάθε ομάδα να πετυχαίνουν χατ τρικ, αναγάγοντας τη αναμέτρηση σε μια προσωπική μονομαχία.

Ο Γ. Κίτσας στο 5’ είχε δοκάρι, ενώ ο Παναγιώτης Κίτσας άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 23’ για τον ΠΑΟΚ, για να ισοφαρίσει στο 27’ ο Αναστασιάδης σε 1-1. Στο 34’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι για χέρι αμυντικού του Ακρίτα μέσα στην περιοχή.Την εκτέλεση ανέλαβε ο Π. Κίτσας και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του με 2-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Φλώρινας ανέβασε την απόδοσή της αι στο 65’ ο Αναστασιάδης ισοφάρισε σε 2-2. Στο 86’ ο Παναγιώτης Κίτσας ολοκλήρωσε το χατ τρικ του για 3-2 υπέρ του ΠΑΟΚ, αλλά στις καθυστερήσεις ο Αναστασιάδης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 3-3.

ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Μεντεσίδης, Λ. Κίτσας του Δ., Ν. Τζέπης (75’ Χρ. Τζέπης), Μπουκλάς, Τόλιος, Π. Κίτσας, Β. Κίτσας (68’ Ζαχαριουδάκης), Χαρισούδης (80’ Λ. Κίτσας του Π.), Θ. Κίτσας, Γουλσουζίδης, Γ. Κίτσας

ΑΚΡΙΤΑΣ ΑΧΛΑΔΑΣ: Δεληναούμ, Κρακέλης, Δερλής, Παπασταύρου (46’ Ντώνας), Τασόπουλος, Ζυγομάνης, Βράγκος, Γεωργόπουλος (46’ Λαζαρίδης), Μπασδάρης, Ντίνος, Αναστασιάδης

Ολυμπιακός: Ο Μασεράνο κάλεσε τον Έσε στην εθνική Αργεντινής Κ23
Euroleague Final Four 2024, Παναθηναϊκός: Σλούκας κι Ερνανγκόμεθ ακολούθησαν μέρος της προπόνησης
ΠΑΟΚ: Ο Ραζβάν Λουτσέσκου χόρεψε αγκαλιά με την κούπα! - Δείτε το video
Λίβερπουλ: Επίσημο! Ο Άρνε Σλοτ είναι ο αντικαταστάτης του Γιούργκεν Κλοπ