Φιλοθέη Άρτας-Αμφίλοχος 4-2

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι η Φιλοθέη επικράτησε τελικά του Αμφίλοχου με το τελικό 4-2 να αφήνει ευχαριστημένους τόσο τους γηπεδούχους όσο και τους περίπου διακόσιους οπαδούς που παρακολούθησαν το ματς.

Στον αγώνα τώρα η Φιλοθέη ήταν η κυρίαρχη ομάδα στο πρώτο ημίχρονο ανοίγοντας το σκορ στο 31’ με τον Γόγολο. Λίγο πριν το ημίχρονο στο 43’ ο Κακάβας έκανε το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Αμφιλοχίας μπήκε δυναμικά καταφέρνοντας να αντιδράσει στο 58’ με πέναλτι του Τσιούνη. Δυο λεπτά αργότερα στο 60’ ο Βούρτσας έκανε το 2-2 για την ομάδα της Αμφιλοχίας βάζοντας και πάλι την ομάδα του στο κόλπο της νίκης. Ωστόσο η απάντηση από πλευράς γηπεδούχων ήταν άμεση και στο 62’ ο Μπαλάφας έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του. Το τελικό 4-2 έκανε στο 93’ ο Χούσου διευρύνοντας την νίκη της Φιλοθέης.

ΦΙΛΟΘΕΗ ΑΡΤΑΣ: Καραγκούνης, Γεωργάκης (62΄ Γιαννούλης Θ.), Κολιός, Κακάβας, Παπαρούνης, Δάρδας, Χούσος, Ευταξίας, Μπιρμπίλης (46΄ Γεωργίου), Μπαλάφας, Γόγολος (80΄ Γιαννούλης Σπ.)

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ: Σιαπάτης, Γιάχος, Ζίγκηρης, Κακαρούνας, Λιανός, Καρτσακλής, Βούρτσας, Χρυσούλης (55΄ Βαϊνάς), Τσιούνης Α., Αγγέλης (46΄ Τσιούνης Π.), Τζαμάλης

Ο Παναθηναϊκός στέφθηκε 4η φορά πρωταθλητής Ευρώπης στο «σπίτι» του! (photos+video)
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νάπολι
Παναθηναϊκός: «Στο στόχαστρο ο Αντώνης Παπαδόπουλος της Ντόρτμουντ»
«Στροφή» στους Έλληνες από τις μεγάλες ομάδες της Super League!