Δάφνη Ερυθρών-Χαλκίδα 1-3

Μεγάλη νίκη για την Χαλκίδα στο Κριεκούκι καθώς παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να κάνει την ανατροπή σε βάρος της Δάφνης Ερυθρών.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και κατάφεραν στο 15’ να πάρουν κεφάλι στο σκορ με το γκολ του Κουτσοδήμου. Η απάντηση από πλευράς Χαλκίδας δεν άργησε να έρθει. Στο 25’ ο Καλογερόπουλος ήταν αυτός που σκόραρε για να κάνει το 1-1 ενώ στο 44’ ο Μανιάτης έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Εύβοιας λίγο πριν τελειώσει το πρώτο μέρος του ματς.

Στην επανάληψη, η Χαλκίδα διατήρησε το προβάδισμά της και μάλιστα κατάφερε να δώσει διαστάσεις στη νίκη της ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση των ενενήντα λεπτών, όταν στο 89’ ο Ιορδανίδης έκανε το τελικό 3-1 και έδωσε το έναυσμα για πανηγυρισμούς στους φιλάθλους της Χαλκίδας που είχαν ακολουθήσει την ομάδα στις Ερυθρές.

Στα αρνητικά για τους Ευβοιώτες, ο τραυματισμός του τερματοφύλακα Αδαμόπουλου που αντικαταστάθηκε αναγκαστικά από τον Μόνο στο 50’ του αγώνα.

ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ: Βασιλείου, Κουτσοδήμος, Κομίνης, Μάγκας, Κουλέ (55΄Λιόρη), Μακρής, Θανέλλας (79΄ Κόνστα), Κουτσοδήμος Δ. (61΄Νικολάου), Ανέστης, Μήτρου, Κατσαρώνης.

ΧΑΛΚΙΔΑ: Αδαμόπουλος (50΄ λ.τρ. Μόνος ) Καλλιμάνης, Νικολόπουλος, Παστός, Μπακρής, Μπιρμπίλι, Μανιάτης, Καλογερόπουλος, Θωμάς (65΄Ιορδανίδης), Καρακατσάνης (75΄ Γούναρης), Κακκάβας

Χαλκίδα: Απόστολος Αποστολίδης

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ

Champions League: Ο Λένι Κράβιτς στο σόου του τελικού
Τένις: Ήττα με ανατροπή για τον Τσιτσιπά στη Ρώμη