Έβρος Σουφλίου-ΑΕ Πιερέων 4-1

Σαρωτικός  ήταν ο Έβρος Σουφλίου στην περεμιέρα του 1ου ομίλου της Δ’ Εθνικής, καθώς επικράτησε άνετα 4-1 της ανανεωμένης ΑΕ Πιερέων.

Η ομάδα από το Σουφλί είχε σημειώσει τρία γκολ στο ημίωρο, «καθαρίζοντας» από νωρίς το παιχνίδι. Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Σεμερτζίδης έκανε το 1-0. Στο 15’ ο Παπαναστασίου έκανε το 2-0 και στο 30’ ο Ρωσίδης ανέβασε τον δείκτη στο 3-0. Στο 35’ ο νεαρός άσος της ΑΕ Πιερέων, Χρήστου, μείωσε με κεφαλιά σε 3-1.

Στο 40’ ο Σεμερτζίδης με εύστοχο πέναλτι, το οποίο αμφισβητήθηκε έντονα από τους φιλοξενούμενους, ανέβασε τον δείκτη στο 4-1. Με αυτό το σκορ έληξε το ημίχρονο αλλά και το παιχνίδι στο δημοτικό «Δ. Μπακιρτζής».

ΈΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Πετκάρης, Κοτζαλή, Μουσικούδης, Παντίδης, Γκαρακλίδης, Παπαναστασίου, Ζάχος (81’ Κεσσάτης), Ρωσίδης (54’ Ευφραιμίδης), Παγωνίδης (77’ Τοπαλίδης), Σεμερτζίδης, Αραμπατζής

ΑΕ ΠΙΕΡΕΩΝ 2004: Μόραλης, Παπαδόπουλος Θ., Γεκενίδης, Παπαδόπουλος Ι. (55’ Παλληκαράς), Καρακότσαλης, Χρήστου, Θεοδωρίδης, Σαπανίδης, Βορίλας (80’ Κόνσουλας), Πασχαλίδης, Ντράτση (50’ Μπάτζιος)

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Τένις: Αποσύρθηκε ο Αλκαράθ από το Masters της Ρώμης