Μουντιάλ 2022: Δοκάρι ο Ζίβκοβιτς, γκολ ο Σακίρι, ισοφάριση Μίτροβιτς! (Videos)

Μουντιάλ 2022: Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς έφτασε πολύ κοντά στο γκολ αλλά στάθηκε άτυχος, κάτι που δεν έγινε με τον Σακίρι που άνοιξε το σκορ για τους Ελβετούς – «Απάντησε» ο Μίτροβιτς για το 1-1!

Με την πλάτη στον τοίχο βρέθηκε η Σερβία απ’ το 20ο λεπτό του αγώνα με την Ελβετία. Κι αυτό γιατί η χώρα της κεντρικής Ευρώπης προηγήθηκε στο σκορ με τέρμα του Σακίρι. Κάτι που θα μπορούσαν να κάνουν και οι Βαλκάνιοι στο 11ο λεπτό, με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς. Ο άσος του ΠΑΟΚ κινήθηκε ωραία, σούταρε και είδε την μπάλα να σταματά στο δοκάρι, με τους Μίτροβιτς και Βλάχοβιτς να ξαφνιάζονται στην επαναφορά.

Σα να μην έφτανε αυτό για τους Σέρβους, μια ωραία επίθεση των Ελβετών έφερε το δικό τους προβάδισμα. Ο Ροντρίγκεζ απ’ τα αριστερά γύρισε την μπάλα, η μπάλα τελικά έφτασε στον Σακίρι που σούταρε για να κάνει το 1-0.

Έξι λεπτά μετά όμως, η Σερβία ήρθε να «απαντήσει» με πολύ όμορφο γκολ. Ο Τάντιτς από αριστερά έκανε τη σέντρα και ο Μίτροβιτς με κίνηση σέντερ φορ και κεφαλιά που δεν πιανόταν, έκανε το 1-1.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ