Μουντιάλ 2022: Όρθια η Γερμανία κόντρα στους Ισπανούς – Τα highlights (Videos)

Μουντιάλ 2022: Ολοζώντανη έμεινε η Γερμανία στο κυνήγι της πρόκρισης μετά και το 1-1 που πήρε κόντρα στην Ισπανία – Οι φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης.

Η ήττα απ’ την Ιαπωνία την έφερνε με την πλάτη στον τοίχο. Όμως η 2η αγωνιστική για τον όμιλο, δίνει ελπίδα στους Γερμανούς. Απ’ τη μία η ήττα των Ασιατών κόντρα στην Κόστα Ρίκα κι απ’ την άλλη η ισοπαλία που απέσπασε η ομάδα του Χάνσι Φλικ στο 83ο λεπτό κόντρα στην Ισπανία. Δίνοντάς της και ενδιαφέρον για το ματς της τελευταίας αγωνιστικής κόντρα στους Ιάπωνες.

Το ματς δεν είχε πολλές φάσεις, αλλά διέθετε τα στοιχεία του ευρωπαϊκού ντέρμπι. Δύο παραδοσιακές δυνάμεις κοντραρίστηκαν, έχοντας κίνητρο, διάθεση και πάθος. Οι Ισπανοί ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο ματς με τον Μοράτα, όμως ο Φίλκρουγκ επτά λεπτά πριν τα 90’ ισοφάρισε για τους Γερμανούς.

Η ομάδα του Χάνσι Φλικ κέρδισε ελπίδα κι αυτοπεποίθηση μετά το ματς με τη «φούρια ρόχα», ενώ για την Ισπανία το κακό δεν είναι μεγάλο καθώς η πρωτιά και πάλι εξαρτάται αποκλειστικά απ’ την ίδια.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα Ισπανία-Γερμανία:

Ενοικιάστηκε το κατάστημα στο σημείο δολοφονίας του Άλκη: «Νιώθουμε θλίψη που αποσύρουμε το μνημείο»
Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής