Μουντιάλ 2022: Αυτό δεν γινόταν να ακυρωθεί, 1-1 το Εκουαδόρ (Video)

Μουντιάλ 2022: Ο Βαλέντσια με το τρίτο του γκολ στη διοργάνωση ισοφαρίζει για το Εκουαδόρ στο 49ο λεπτό.

Το τέρμα που ακυρώθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, δεν πτόησε καθόλου το Εκουαδόρ. Η ομάδα της λατινικής Αμερικής γεμάτη ενθουσιασμό και πιέζοντας ψηλά την Ολλανδία, κατόρθωσε να φτάσει στο 1-1 στο 49ο λεπτό του ματς. Σε μια φάση που ξεκίνησε απ’ την πίεση των παικτών του Ισημερινού, αναγκάζοντας σε λάθος τους «οράνιε».

Η κατοχή πέρασε στο Εκουαδόρ, με τον Εστουπινιάν να βρίσκεται σε καλή θέση και να σουτάρει δυνατά, με τον Νόπερτ να διώχνει. Όμως η απομάκρυνση έστειλε την μπάλα στον Βαλέντσια που απλά την έστειλε στα δίχτυα στην ανυπεράσπιστη εστία. Φτάνοντας τα τρία γκολ στη διοργάνωση.