Ξύπνησε στο δεύτερο η Μολδαβία (video)

Τη νίκη με 3-0 απέναντι στο Σαν Μαρίνο πανηγύρισε η Μολδαβία κάνοντας το καθήκον της στο δεύτερο μέρος.

Πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό 3-0 πανηγύρισε τη νίκη η Μολδαβία απέναντι στο Σαν Μαρίνο. Αυτό γιατί στα πρώτα 45 λεπτά δεν είχε καταφέρει να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα, κάτι που έγινε στην επανάληψη.

Στο 55’ ο Φρούντζα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και από εκεί και πέρα, ανέλαβε δράση ο Σιντορένκο ο οποίος αφού αρχικά στο 59’ έκανε το 2-0, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα στο 89’.

ΜΟΛΔΑΒΙΑ: Σεμπάνου, Αρμάς, Γκολοβατένκο, Ιονίτα, Γκάτκαν (86’ Κογιοκάρι), Ντέντοφ, Φρούντζα, Μπορντιάν, Ντόρος (46’ Αντόνιουτς), Σιντορένκο, Άντρονιτς (68’ Σουβόροφ).
ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ: Σιμοντσίνι, Βιταϊόλι, Παλάτσι, Μπερέτι (64’ Μπατιστίνι), Σιμοντσίνι, Ντέλα Βάλε, Βαλεντίνι (79’ Γκασπερόνι), Γκασπερόνι, Ρινάλντι (82’ Μπιάνκι), Σιμπέλι, Σερβελίνι.

ΑΕΚ: Στη Σουηδία για τον Πίττα - Τι είπε ο Κύπριος φορ που σκόραρε δύο γκολ
Κιλιάν Εμπαπέ: Πιέσεις του Εμανουέλ Μακρόν στη Ρεάλ Μαδρίτης για να παίξει στους Ολυμπιακούς Αγώνες
Ο Παναθηναϊκός στέφθηκε 4η φορά πρωταθλητής Ευρώπης στο «σπίτι» του! (photos+video)
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νάπολι